International cuisine

International cuisine

چناچه به آشپزی و پختن غذاهای متنوع و جدید برای شما لذت بخش است این دوره مناسب شماست. در این دوره شما با فرهنگ غذایی ملل مختلف و همینطور آداب غذا خورنشان، کاست کنترل، مهندسی منو، آنالیز، چارت سازمانی، لجستیک و تدارکات،بهداشت فردی، محیط، مواد غذایی، سرعت عمل و تسریع در سرویس دهی آشنا می شوید. علاوه بر این هنرجویان دانش کافی برای انتخاب و شناخت مواد اولیه ی مناسب برای تهیه ی انواع غذاهای متنوع و استاندارد، نحوه ی سرو و کشیدن غذا در ظرف و نکات بهداشتی را بصورت حرفه ای آموزش می بینید.

دوره ی آشپزی ملل در آکادمی ایران شف فرصتی مناسب برای علاقه مندان به آشپزی را فراهم می کند تا بتوانند تجربه و تبحر لازم را برای تبدیل شدن به یک آشپز حرفه ای کسب کنند. این دوره به صورت عملی و تخصصی انواع آشپزی ملل را به هنرجویان عزیز آموزش می دهد و فرایند پخت و سرو غذا را به صورت کامل مورد بررسی قرار می دهند

 

در صورت طی دوره آشپزی عمومی بین المللی جهت ارتقا کیفیت کاری و شغلی گذراندن این دوره موکدا توصیه می‌گردد، در ضمن در فراگیری و تسلط به زبان خارجی جهت دستیابی به علوم جدیدتر و پژوهش جهت دستیابی به موقعیت‌های عالی شغلی در داخل و خارج از کشور نیز توصیه می‌شود.

هدف دوره:

عمیق تر نمودن آشنایی فراگیران با هنر و علم پخت و پز آشپزی، ایجاد ابتکارات فردی و دستیابی فراگیران به سبک‌های ویژه، آشنایی هرچه بیشتر با رسپی‌های جدید متنوع و بین‌المللی

محتوای دوره:

در این دوره اصول آشپزی و مدیریت آشپزخانه، آشنایی با ابزار و دستگاه‌ها، بهداشت مواد غذایی، فردی، محیط، مهندسی منو، قیمت‌گذاری، آنالیز، فرمولاسیون، تدارکات و لجستیک، نگهداری مواد غذایی، شرح وظایف سرآشپز، سرعت عمل و تسریع در سرویس‌دهی و ناگفته های آشپزی حرفه ای تدریس خواهد شد.

آموزش‌ها شامل:

برش‌های انواع گوشت، مرغ، ماهی و سبزیجات، مرنیت‌ها، پیش غذا‌ها، گارنیش‌ها و دورچین‌ها، طراحی بشقاب، سس ها، گریل‌ها و استیک‌ها، پنه‌ها و پاستاها، برگرها و پیتزاها، غذاهای کامل دریایی، خوراک‌ها، بیف‌ها و سوشی ها و ده ها آیتم جدید آموزش داده خواهد شد.

الزامات و پیش‌نیازها:

آشنایی نسبی به آشپزی، علاقه به غذا و فرآیند پخت و همچنین علاقه به مشاغل خدماتی و پذیرایی، دارا بودن سلیقه لازم و زیبایی شناسی

توصیه‌ها:

دارا بودن سلامت جسمانی، نداشتن ناراحتی پوستی، مشکلات تنفسی، بویایی، چشایی

مدت دوره:

حدود چهل ساعت کاملا عملی در فضای واقعی با تجهیزات مکانیزه و صنعتی با مشارکت هنرجویان و دانشجویان

شهریه دوره:

سه میلیون و پانصد هزار تومان

محل برگزاری:

آکادمی ایران شف

مدارک جهت ثبت نام:

سه قطعه عکس 3 در 4 – کپی کارت ملی – کپی صفحه اول پاسپورت

نوع گواهینامه‌های صادره:

گواهی اول از طرف آکادمی ایران شف I.C.A که جزو معتبر ترین مدرک در ایران و خارج از کشور با توجه به انعقاد قرار داد رسمی با موسسات دانشگاه های معتبر و بالاترین مدرک مربیگری مدرس دوره و آموزش دهنده میباشد.

گواهی دوم از طرف آکادمی BCCORP آلمان  و اتحادیه اروپا دارای کد رجیستری و امتیاز مهاجرتی که هزاران نفر تاکنون بعد از گراندن دوره و اخذ مدرک جذب هتلها و رستوران های داخل ایران و جارج از کشور شده اند و یا برای ادامه تحصیل در رشته اشپزی در بهترین مدارس و دانشگاه های آشپزی جذب شده اند.

بعد از گذراندن دوره آشپزی یک سوگند نامه برای اولین بار در جهان به هنر جویان که توسط مدیریت آکادمی ایران شف تهیه و تدوین شده است اعطا خواهد شد.

توجه 1:

در صورت تمایل جهت اخذ مدرک آشپزی بین الملل از آکادمی پنج ستاره کانادا بعد از گذراندن دوره علاوه بر دو مدرک ذکر شده با هزینه جداگانه امکان پذیر میباشد.

جایگاه شغلی:

هنرجویان می‌توانند بعد از گذراندن دوره و کسب تجربه کافی، اشتغال در سمت سرآشپز، کمک آشپز و سوپروایزر آشپزخانه، هتل و یا رستوران در داخل و خارج کشور فعالیت نماید.

توجه 2:

 آکادمی ایران شف به دلیل تغییرات مکرر قوانین و مقررات کشور در بخش‌های مختلف هیچگونه تعهدی در قبال اشتغال به کار فراگیران یا کسب مجوزهای کار و تاسیس مراکز شغلی یا کسب وام و اعتبارات از سازمان‌ها ارگان‌ها و اتحادیه‌ها، صنوف و بانک‌ها ندارد.

مدرس دوره:

فرهاد زعفری محقق و مدرس دانشگاه بیش از 30 سال سابقه آموزش و راه اندازی رستوران در ایران و خارج از کشور